Máme toho spoustu :-)

Ambasadoři

Od studentů ke studentům - tak vznikl Ambasadorský program České spořitelny. Do pilotního ročníku se přihlásilo 76 proběhlo 20 pohovorů, vybrali jsme 6 ambasadorů, 1 youtuber.

Jsme partnerem sedmi vysokých škol napříč Českem a hledali jsme způsob, jak se studenty komunikovat. Proto vznikl Ambasadorský program, v němž vybereme 7 ambasadorů, kteří jsou naší prodlouženou rukou na školách.

Pomáhají nám s komunikaci na škole, organizují společně s námi akce a také za sebe po roce nabírají nové ambasadory, které zaučí a předají jim práci. Jak to dopadlo s prvními ambasadory? Společně s odborníky z České spořitelny vypracovaly 3 diplomové práce, 1 brigádu a 1 plný úvazek u nás.

 

Abeceda dobrých věcí

Jsme nedílnou součástí české historie, důležitým aktérem současnosti a jako banka pro všechny se staráme nejen o své klienty, ale podporujeme širokou škálu dobrých věcí. Jsme přesvědčeni o tom, že když ve vás někdo věří, dokážete více. A my české společnosti věříme.

I proto se stále vracíme k příběhu našeho založení. Na začátku před téměř dvěma sty lety totiž byla myšlenka naučit lidi hospodařit a vést je k prosperitě, a tím vlastně napomoci celé společnosti. Za tím stála víra, že pokud se bude dařit lidem, bude se dařit i nám. Chceme provázet naše klienty na cestě životem. Právě nedůvěra v sám v sebe je často největší překážkou prosperující společnosti. Chceme, aby si klienti věřili a měli odvahu realizovat své sny, protože když ve vás někdo věří, dokážete víc. A to stejné chceme i pro lidi na okraji společnosti.

Nepomáháme, protože bychom měli. Nepomáháme, protože by nám to jako největší bance na trhu o to víc slušelo. Nepomáháme, protože by se to od nás vyžadovalo. Nepomáháme, protože by to vypadalo dobře. Pomáháme, protože nám to přijde správné. 

Pomáháme každým písmenem, vstupte proto do světa naší abecedy dobrých věcí a společně se ohlédněme za rokem 2016.

Abeceda dobrých věcí

CSR pro nás neznamená pouhé darování věcí nebo peněz potřebným. Chápeme ho jako zodpovědné chování v komunitě, ať už se jí myslí jedna ves, region, země nebo celý svět. Jde o komplexní přístup k odpovědnému podnikání, který zahrnuje péči o hodnoty společnosti, odpovědnost k zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům i životnímu prostředí. A tak vznikla naše abeceda dobrých věcí. 

Spořitelny vznikly proto, aby pomohly chudší a střední třídě získat větší ekonomickou nezávislost. Služby spořitelen tak bez nadsázky napomohly rozvoji naší společnosti. A my na tyto kořeny navazujeme. Jako prosperující firma s velkým počtem klientů a jako jeden z velkých českých zaměstnavatelů vnímáme i své závazky vůči společnosti. Jsme v postavení, která nám dává možnost podílet se na její podobě. Proto se vydáváme i do oblastí, které na první pohled s naší činností nesouvisí.

Společenská odpovědnost (Corporate Social Responsiblity - CSR) je nedílnou součástí našeho podnikání a promítá se do všech našich činností. Jako firma, jejíž kořeny sahají až do roku 1825, jsme si vědomi své zodpovědnosti vůči společnosti a hrdě se k ní hlásíme.

CSR projekty Česká spořitelny a činnost jejích obou nadací, Nadace České spořitelny a Nadace Depositum Bonum, vycházejí ze CSR strategie banky s názvem Investujeme pro budoucnost. V rámci této strategie naplňujeme tři základní pilíře, které nás definují (výčet projektů není kompletní, pro komplexní obraz, listujte naší Abededou dobrých věcí):

I.    Jsme s těmi, od nichž se společnost odvrací
Nadace České spořitelny a její Cena Floccus a Grantový program

II.   Vzděláváme ke konkurenceschopnosti
Finanční gramotnost
Nadace Depositum Bonum

Spolupráce se studenty

III.  Jsme bez bariér
Banka bez bariér
Sociální bankovnictví České spořitelny

 

Created by studio loudmark