Máme toho spoustu :-)

Bejbypank festival

Mezinárodní bejbypankový festival Kefír baví děti i jejich rodiče. A nás baví tuto multižánrovou událost podzimu podporovat. 

Jedinečnost festivalu spočívá v jeho interakci, dětší i dospělí diváci se mohou vrhnout do víru tvůrčího procesu a podílet se tak na podobě víkendové akce plné hudby, divadel, soutěží a a chytrých atrakcí. Oblíbenost popelářského vozu "strejdy Járy" je legendární a těžko překonatelná, ale neměli byste minout ani naši naučnou stezku Vydej se za svým snem. Je to totiž několik zastavení finanční gramotnosti pro ty úplně nejmenší děti. A pokud děti splní úkoly, čeká je na konci interaktivní pouti dárek. 

 

Banka bez bariér

Karel IV., Božena Němcová nebo František Palacký či zelená, hnědá a fialová? Zaplatit hotově bankovkou je pro většinu z nás samozřejmé a při vytahování peněz se ani nepozastavíme, jak je od sebe odlišit. Jak ale rozeznat bankovky bez zraku?

I tuto zdánlivou maličkost řeší lidé se zrakovým postižením. Velikostí se bankovky příliš neliší. Aby je nevidomí poznali, využívají plastové šablonky. Proto jsme jich v roce 2016 nechali vyrobit 10 tisíc pro snadnější manipulaci s penězi.

Nejsme slepí vůči potřebám lidí s handicapem. Chceme totiž být bankou bez bariér. Rozšířili jsme službu Tiché spojení do 35 poboček, jedná se o indukční smyčky pro klienty s naslouchátky, pobočky se službou online tlumočení nebo online přepisu. Také jsme dalších 10 poboček přizpůsobili lépe pro nevidomé. Za rok 2016 jsme v soutěži Handicap Friendly obhájili první pozici.

A jak to vypadá v číslech?

  • 235 bezbariérových poboček a 184 částečně přístupných poboček
  • 750 bankomatů pro nevidomé a 122 bezbariérových
  • 30 poboček s online přepisem
  • 690 poboček se zvukovým výstupem
  • 35 poboček s digitálním hlasovým majáčkem


www.bankabezbarier.cz

 

Banka bez bariér

Nejsme slepí vůči potřebám lidí s handicapem. Přizpůsobujeme bankomaty pro nevidomé, otevíráme bezbariérové pobočky, máme zvukovou navigaci i online přepis pro neslyšící. Být bez bariér pro naše klienty i zaměstnance je naším cílem. 

„Některé bankovní instituce se tváří jako přívětivé pro osoby se zdravotním postižením zejména tím, že pomáhají organizovat různé akce např. ve spolupráci s neziskovými organizacemi nebo sponzorují různé programy a posílají peníze (jednoduchá a na první pohled líbivá cesta), ale Česká spořitelna je jednou z mála, která se opravdu snaží zpříjemnit služby pro klienty např. zlepšováním přístupnosti poboček ať už pro lidi s pohybovým, zrakovým nebo sluchovým postižením nebo nabídkou zaměstnání.” Ing. arch. Jan Tomandl, Pražská organizace vozíčkářů, z.s.

Máme 234 plně bezbariérových poboček a 184 částečně přístupných poboček. Přizpůsobili jsme 687 bankomatů pro obsluhu nevidomých klientů a 143 bankomatů je plně bezbariérových. Neslyšící klienti mohou využít 26 poboček, které jsou vybaveny online přepisem. Zvukovou navigaci pro nevidomé klienty má 25 poboček.

Jsme bezbariéroví i na webu www.bankabezbarier.cz

Created by studio loudmark