Máme toho spoustu :-)

Jak sehnat investora...

12/6/2018 12:25

Myslíš si, jak bude super založit vlastní startup a pracovat na svém. Podnikat. Být svobodný. Už svůj podnikatelský nápad máš a řešíš jeho rozjezd? Pak se ti bude líbit 5. díl našeho podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám, který se točí okolo tématu: Kde získat finance pro podnikání. Ptáme se těch nejpovolanějších, Davida Kovalského a Zdeňka Rudolského, kteří sami do startupů investují.

Podnikatelské startupy a inkubátory

14/5/2018 08:47

Sny se mají realizovat. Ovšem lépe to jde s podporou v zádech. Podcast Pomáháme dobrým myšlenkám je pro všechny zvídavé, co zvažují podnikání a v hlavě jim bliká řada nezodpovězených otázek. V dnešní čtvrté epizodě jsme se věnovali inkubátorům a jak vlastně pomáhají startupům v tom, aby se prosadily na trhu. Poslechni si otázky a odpovědi odborníků na téma: Podnikatelské startupy a inkubátory!

Výherci kvízu Jak se točí peníze

30/4/2018 18:17

K výstavě Jak se točí peníze jsme vyhlásili soutěž o zájezd do Bruselu a Antverp za účasti ambasadora výstavy youtobera Kovyho. Díky za vaše zapojení v našem detektivním kvízu, ve kterém jste hledali ztracené korunky z kouzelného měšce a taky jejich zloděje. Protože víme, že jste chytří a zvídaví, nebyl kvíz úplně jednoduchý a vyzkoušel tak vaše znalosti o financích.

O podnikání v Čechách s Davidem Navrátilem

23/4/2018 08:17

Chceš být svým pánem a dělat práci, co ti dává smysl. Jasně, proč by to nešlo? Sny se mají realizovat. Ovšem lépe to jde s podporou v zádech. Podcast Pomáháme dobrým myšlenkám je pro všechny zvídavé, co je láká podnikání a v hlavě mají řadu nezodpovězených otázek. Dnešní epizoda je oproti předchozím dvěma tak trochu jiná. S jediným hostem se díváme na podmínky podnikání v Čechách v číslech a světovém srovnání. O čem je 3. epizoda? Přece o podnikání v číslech a analýzách!

Nápad a byznys plán

9/4/2018 15:49

Vysedávat nad učebnicemi už tě nebere a říkáš si, ať už je konečně po studiích a ty vypadneš rozjet svůj podnikatelský nápad. A právě pro tebe a všechny další zvídavé, co je láká podnikání a v hlavě mají řadu nezodpovězených otázek, tady máme další díl našeho podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám. Tentokrát si posvítíme na podnikatelské nápady a plány. Jde nějak poznat, že podnikatelský nápad má svůj potenciál a vyplatí se do něj investovat? Co se skrývá za pojmem Lean Canvas? Nahradil v dnešní době business plán? Máš si svůj podnikatelský nápad nechat pro sebe? 

Podnikání versus zaměstnání

8/3/2018 16:08

Vysedávat nad učebnicemi už tě nebere a říkáš si, ať už je konečně po studiích a ty vypadneš rozjet svůj podnikatelský nápad. Myslíš si, jak bude super založit vlastní startUp a pracovat na svém. Podnikat. Být úspěšný. Fajn, proč ne? Sny se mají plnit. Ještě lépe to jde s podporou v zádech. Podcast Pomáháme dobrým myšlenkám je pro všechny zvídavé, co je láká podnikání. Ptají se sami sebe, co odlišuje úspěšné od neúspěšných nápadů? Dnes posloucháš 1. díl zaměřený na věčné téma: Podnikání vs. zaměstnání.

Jak se točí peníze?

8/10/2017 21:11

Kdyby byly bohaté, věnovaly by děti peníze potřebným. Alespoň ty, které chodí na 13. základní školu v Plzni a v úterý 4. října zahajovaly expozici Jak se točí peníze v Plzni. Výstava hravou formou provádí (nejen) děti světem financí a žáci plzeňské školy byli mezi prvními, kdo si ji mohli užít. Setkaly se tady i s ambasadorem expozice, youtuberem KOVYm (Karlem Kovářem).

Kdo dnes v Silicon Valley alespoň nehovoří o společenském dopadu, je out

3/10/2017 20:46

Přirozenou lidskou potřebou je hledat smysl ve věcech kolem nás i v nás samotných. Přibývá lidí, kteří nalezli finanční úspěch v zaměstnání nebo podnikání, ale nestačí jim to. Ať už ho našli nebo ne, nejsou moc spokojení — dle průzkum Gallupu nebo Deloitte globálně okolo 80% vlastně nechodí do své rádo, nejsou angažovaní, nevyužívají svůj potenciál, jedním z hlavních důvodů je, že necítí, že jejich práce je užitečná, má přesah, širší smysl.

Dobré myšlenky nepatří do šuplíku

10/2/2017 18:20

Pokud máte nápad, jak podnikat nebo jakkoli zlepšit svět okolo sebe, nenechávejte si to pro sebe. Podělte se o dobré myšlenky s přáteli a nebo taky s Českou spořitelnou. Bláznivá idea? Ani ne, banka inovativní nápady podporuje nejen vlastními projekty, ale je také partnerem celé řady soutěží, které můžou nastartovat vaše podnikání, a většina z nich právě teď přijímá přihlášky. 

Proč je Eva Samková často na bedně a jak se dýchá ve stíhačce?

3/2/2017 19:26

Jak může uschnout prádlo na mrazu? Proč sáček šustí a koktejl duní?  Proč hasičům praskají při hašení na kopci hadice? Kolik tekutiny se vejde do dětské plíny? Jak je možná chůze po žhavých uhlících? A proč beduíni nosí na poušti dlouhé pláště?!

Normálně pracovat znamená i normálně žít

27/1/2017 14:00

Děkuji ze srdce za blahopřáním, která mi chodí k získání ceny za integraci osob s hendikepem do normálního života. Byla jsem oceněna za něco, co považuji za normální! Protože jsem sama člověk s hendikepem - tedy s nedostatkem něčeho, zažila jsem na vlastní kůži, že integrace úplně běžnou není. Věřte, že stále máme co napravovat a řešit!

I nákupem dárků můžete pomáhat, stačí využít sociální podniky

14/12/2016 15:52

I ze starých svetrů se dá uplést nová módní vlna. Ponožky od babičky vytváří senioři, kteří si tak aktivně mohou přivydělat v důchodu. V keramické dílně zase vznikají výrobky pod rukama klientů s drogovou minulostí. Anebo květinové vazby a dekorace od lidí s epilepsií. Nadělte svým blízkým pod stromek vánoční dárky s přesahem.

Pražské studentské inkubátory se postavily proti sobě

2/12/2016 16:41

Šest studentských podnikatelských projektů, tři inkubátory a tři pražské univerzity - to byl souboj United Incubators Contest, který proběh v úterý 29. listopadu. Vítězem se stala firma Palíto, omáčky z extra pálivých chilli papriček, která vznikla v inkubátoru Point One ČZU.

Na TEDxYouth byly tři promile bez kapky alkoholu

25/11/2016 16:45

Třetí ze série podzimních festivalů myšlenek hodných šíření, tentokráte zacílený na mladé, proběhl v polovině listopadu v Praze. Vedle zajímavých řečníků si účastníci mohli užít doprovodné aktivity, mezi něž patřily například i opilé brýle.

Created by studio loudmark