Máme toho spoustu :-)

Ladies Leaders Library

Neuvažuji v pojmech překážek, beru je jako úkoly - tak svět nahlíží Radka Turková, jedna z vysoce postavených manažerek Spořitelny. Ženské byznysové vzory působí napříč celou společností bez ohledu na odvětví, firmu nebo pozici. A právě je sdružuje v České spořitelně platforma Ladies Leaders Library.

Radka Turková je ředitelkou řízení produktů a podpory prodeje a je přímo podřízená jednomu ze členů představenstva. Při otázce na svůj manažerský vzor odpovídá, že vždy pracovala pro velmi “osvícené” manažery, kteří v ní věřili a dávali jí prostor se projevit. Inspirací pro ni byla vždy rodina, ať už babička, která byla nesmírně pracovitá a skromná a která zažila obě světové války, nebo rodina, která ji podporovala, aby našla svou životní cestu. A jakou nejlepší radu v životě dostala? “Vyber si své bitvy,” říká jedna z vysoce postavených žen České spořitelny.

Naše platforma Ladies Leaders Library nabízí pro ženy, které chtějí kariérně růst a hledají příklady úspěšných žen, možnost inspirace a networkingu. Od roku 2012 dáváme příležitost nejtalentovanějším ženám, aby prokázaly své kvality v rozvojovém programu Satori. Tento program nabízí ženám na manažerských pozicích příležitost, jak překonávat bariéry v kariérním růstu. Dlouhodobě podporujeme 5 nejprestižnějších programů pro ženy na českém trhu: Odyssey Leadership, Odyssey mentoring, Equilibrium, Minerva 21.

Jak vypadal rok 2016 v číslech?

  • máme 7 rozvojových programů pro ženy
  • přes 100 žen využilo možnosti rozvoje či inspirativních setkání pro ženy
  • eurokomisařka Věra Jourová nás ocenila jako inspiraci a příklad dobré praxe pro další firmy
  • 7. ročník rozvojového Satori získal nejvyšší hodnocení 9 z 10 dotázaných

Lean In

Vážíme si našich kolegyň, a proto jim nabízíme mentoring, rozvojové programy a ulehčujeme jejich návrat z mateřské. Podporujeme rovné příležitosti.

Od roku 2012 dáváme příležitost nejtalentovanějším ženám, aby prokázaly své kvality v rámci rozvojového programu Satori. Tento program nabízí ženám na manažerských pozicích příležitost, jak překonávat bariéry v kariérním růstu. Prošla si jím i Markéta Klučková, nynější ředitelka IT a Governance, která na něm nejvíce ocenila setkávání s ostatními ženami a předávání zkušeností. Od letošního roku se nejvýše postavenou ženou v českém bankovnictví stala i Daniela Pešková, rovněž absolventka rozvojového programu Satori.

Naše platforma Ladies Leaders Library nabízí pro ženy, které chtějí kariérně růst a hledají příklady úspěšných žen, možnost inspirace a networkingu.

Dlouhodobě podporujeme 5 nejprestižnějších programů pro ženy na českém trhu: Odyssey Leadership, Odyssey mentoring, Equilibrium, Lean In, Minerva 21. Rovněž stojíme společně s dalšími třemi velkými společnostmi (Microsoft, T-Mobile, Exxon Mobil) za vznikem platformy Exchange Meeting 4U, která slouží k předávání zkušeností v oblasti rozvoje a podpory žen mezi více firmami. A v roce 2015 jsme se stali hlavním partnerem TEDx Prague Woman.

Program Čáp
Ročně u nás odejde na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou přibližně 150 lidí za rok. Program Čáp vznikl v roce 2008 jako iniciativa na podporu návratu rodičů zpět do zaměstnání. Setkání Čáp se uskuteční až 8x do roka v Praze i regionech a umožní přímý kontakt s bankou více než stovce rodičů ročně. Průměrná délka trvání MD/RD  je u nás 2,5 roku. Rodiče mohou čerpat příspěvek na dítě do 5 let až ve výši 4 000 Kč, v roce 2015 jsme takto přispěly rodičům částkou 11,7 milionů Kč.

Podporujeme návrat po rodičovské dovolené. Kristýna Havligerová, naše tisková mluvčí, je hrdou dvojnásobná maminkou. Je absolventkou rozvojového programu Satori a dlouhodobě podporuje dobré věci, což potvrzuje fakt, že je veřejným fanouškem aplikace Melinda.

Created by studio loudmark