Máme toho spoustu :-)

Melinda

Dokáže podávat spadlé předměty, přinášet je i odnášet pacientovi, napomáhá při svlékání oblečení. Posouvá nebo pomáhá pohybovat oslabenými končetinami, dokáže rozsvítit a zhasnout světlo, otevřít a zavřít dveře, skříňky, lednici i šuplíky. Není to člověk, není to robot, je to pes se speciálním výcvikem.

Výcvik je nejen časově, ale zejména finančně náročný. A protože na něj, na rozdíl od psů vodících, kteří pomáhají nevidomým, nepřispívají zdravotní pojišťovny, budoucí majitel pejska si musí peníze sehnat sám. Každý pes je totiž trénovaný právě podle potřeb konkrétního člověka. Psí pomocník je partnerem převážně dětských klientům nebo klientům s kombinovanými vadami, převážně upoutaným na invalidní vozík. Stává se jejich oporou a jistotou, je stále nablízku, ve střehu a pomáhá ochotně. Jednou z organizací, která psi cvičí, jsou plzeňské Pomocné tlapky, které za dobu své existence předaly už 202 čtyřnohých pomocníků. Finance na výcvik psů získala organizace i díky naší dárcovské aplikaci Melinda.

Dva roky a čtvrt jsme pilotovali jednoduchý a moderní způsob, jak přispívat těm, kteří potřebují pomoc. Učili jsme tak naše klienty pravidelně přispívat na dobrou věc. Prostřednictvím Melindy naši klienti věnovali více než milion korun na šedesátku projektů různých neziskovek. Dnes mohou využívat portál Nadace VIA Darujme.cz.

 

Melinda

Poslední zvonění školního roku a děti s vysvědčením v ruce letí domů s vidinou dvouměsíčních prázdnin, které stráví na dovolené s rodiči, možná vyrazí na příměstský tábor nebo je čeká jen spousta zábavy na hřišti s kamarády. Díky Melindě mohly i děti z azylového domu sv. Markéty v Brně.

První prázdninový den slíbila tisková mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová, že za každý lajk facebookovému příspěvku věnuje vybranému projektu 1 Kč a za sdílení 5 Kč. Zvolila si projekt azylového domova sv. Markéty Charity ČR, který sháněl finance na realizaci výletů pro děti, které by jinak trávily léto pouze v domově. Splnila jim tak přání - vyrazit například do Dinoparku ve Vyškově, navštívit Moravský kras nebo zažít atmosféru westernového městečka Šiklův mlýn.

Facebookový post získal 4 428 lajků a byl 2 367 krát sdílen, de facto během jediného víkendu. Přepočítáno na koruny, post neziskovkám “vydělal” 16 263 Kč. Kristýna poslala ze svého účtu 10 000 Kč - maximální částku, kterou můžete prostřednictvím aplikace věnovat (byla to ostatně i cílová částka projektu, který nakonec s Melindou získal 15 172 Kč). O tom, kam poputuje zbývajících 6 263 Kč, rozhodovali opět fanoušci na Facebooku.

Aplikace Melinda nabízí klientům Spořitelny jednoduchý způsob, jak přispívat potřebným. Postačí chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOs, účet u České spořitelny a placení kartou. Klienti si sami vybírají, na které dobročinné projekty a v jaké výši chtějí přispívat, vše si nastaví snadno v aplikaci. Pár kliknutími si vyberou míru zaokrouhlení plateb kartou i měsíční limit štědrosti; darovat lze i jednorázově. Čím více dárců Melindu využívá, tím rychlejší a vyšší šanci získat žádané prostředky neziskovky mají.

I nadále hledáme neotřelé způsoby, jak dárcovskou aplikaci Melinda propagovat - na festivalu Colours of Ostrava, jehož jsme generálním partnerem, jsme využili i virtuální realitu. Prostřednictvím videí 360° tak kromě aplikace představila i dva vybrané projekty.

Melinda

Darování jednoduše a rychle prostřednictvím mobilní aplikace. To je naše dárcovská aplikace Melinda, s níž pomáháme dobrým věcem. I jedním prstem pohneme světem.

Aplikace nabízí našim klientům jednoduchý způsob, jak přispívat potřebným. Žádá si málo – chytrý telefon, účet u naší banky a placení kartou. Oplátkou nabízí mnohé, protože radost s ní můžete udělat postupně desítkám, stovkám a jednou třeba i tisícům bytostí v nouzi. Aplikaci můžete stáhnout pro Android i iOs.

Jedním prstem pohneme světem
Na které dobročinné projekty a v jaké výši budete přispívat, si sami snadno nastavíte přímo v aplikaci. Pár kliknutími si vyberete míru zaokrouhlení plateb kartou i měsíční limit štědrosti. Při každé platbě kartou pak vlastně posíláte pár drobných ve prospěch dobré věci – jako byste nechávali spropitné.

Darovat lze i jednorázově
Příspěvky z Melindy získává v plné výši projekt, kterému jste je věnovali, a navíc jsou daňově uznatelné. Měsíčně takto můžete věnovat až 10 tis. Kč. Na výběr máte vždy zhruba desítku různých projektů. Nové se v aplikaci objeví vždy ve chvíli, kdy některý ze současných získá kýženou finanční podporu. Navrhnout další můžete navíc i vy sami.

V každém z nás se schovává alespoň kousek filantropa a k jeho probuzení může stačit i jen maličká pomoc. Například to, že v tom nebudeme sami. Staňte se i vy fanouškem.

Created by studio loudmark