Máme toho spoustu :-)

Quantum dobrých věcí

Drobnost jen tak, třeba kytku, dáváme svým blízkým často. Proč bychom dárkem neudělali radost hned dvakrát? Pokud koupíme květinu v jednom z řetěců, máme kytku a obdarovaný má radost. Pokud květinu pořídíme třeba v Aranžérii, působíme radost dvojnásobnou. Vedle adresáta naší kytice, podpoříme i sociální podnik, který zaměstnává lidi s epilepsií, lidi, kteří práci shání jen stěží. A možná ten příběh skrytý za okvětními lístky ocení i adresát kytice. V našem katalogu dobrých věcí najdete kromě Aranžérie i mnohé další smysluplné tipy na dárky.

Spořitelna podporuje sociální podnikání nejen speciálním programem sociálního bankovnictví, ale i v každodenním životě. Využíváme cateringových služeb sociálních podniků, nakupujeme od nich drobné dárkové a dekorativní předměty, objednáváme od nich kytice. A věříme, že má smysl dobré věci a dobrou zkušenost sdílet. Proto jsme vytvořili Katalog dobrých věcí, jímž se můžete inspirovat i vy a své příští dárky pořizovat už jen jako dárky smysluplné, skutečné, dárky, které udělají radost obdarovanému, vám i výrobci. 

Quantum dobrých drobností

Jedno pípnutí, dvojí radost - i takový zážitek jsme například na Čokofestu v Českých  Budějovicích účastníkům přinesli. Za koupi čokolády totiž udělali radost nejenom sobě, ale také hospici Anežky České, jemuž šlo z každé platby kartou 20 Kč.

A že bylo z čeho vybírat! Pro dospělé jsme na stánku díky našemu dodavateli měli přichystané opravdové dobroty v podobě makronek, čokobonbonů, dortů a kávy sbírané téměř ve dvoutisícové nadmořské výšce. Káva byla připravována třeba v měděné džezvě na horkém písku, v porcelánovém dripu či french pressu.

Čokofest nebyla ojedinělá akce, kdy jsme jednak učili klienty správně platit kartou díky našemu mPOSu a jednak přispívali tam, kde je to potřeba. Například na festivalu sportu v Plzni jsme podpořili akci No limits Himalaya, která měla za cíl uskutečnit výpravu do Himaláj s člověkem na vozíku.

 

Quantum dobrých věcí

Česká spořitelna působí na mnoha místech České republiky, ať už jako poskytovatel služeb, nebo jako jeden z největších zaměstnavatelů u nás. Díky tomu můžeme podporovat dobré věci v různých koutech země. Ať už prostřednictvím dobrovolnických aktivit, spoluprací s vysokými školami nebo finanční podporou různým projektům.

Regionální  působnost mají i naše obě nadace. Například Nadace Depositum Bonum disponuje 21 regionálními centry, kde se potkávají učitelé fyziky. Nadace České spořitelny, vědoma si toho, že cesta k finančním prostředkům bývá v regionech obtížná, pomáhá menším neziskovkám prostřednictvím projektů oblastních poboček banky. Nadace ČS navíc vypisuje grantový program pro celou ČR.

Mapa všech CSR projektů najdete zde.

Created by studio loudmark