Máme toho spoustu :-)

Work-life balance

Mirka prošla řadou rozvojových programů, nyní působí na manažerském postu a vychovává dvě děti. Dlouhodobě tak dokazuje, že ženy mohou zvládat kariéru i rodinný život. Prošla i rozvojovými programy, které jí pomohly v dalším profesním růstu - získala například potřebnou jistotu v jednání, vyzkoušela si vedení týmu a posunula se v kariérním žebříčku.

Mirka do banky nastoupila před 14 lety na pozici telefonní bankéřky. Po roce v bance již vedla tým 12 lidí a úspěšně prošla výběrovým řízením do ročního vzdělávacího programu Erste-Special Trainee/High potencial. Program byl zakončen dvouměsíční stáží ve Vídni a obhajobou vlastního projektu – speciálního týmu, který by obsluhoval anglicky mluvící klienty.

Během svého kariérního růstu zvládla sama vychovat dvě děti. “Nikdy jsem nepocítila mateřství jako handicap,” vzpomíná. Od roku 2014 se Mirka aktivně účastní rozvojového programu pro talentované ženy Satori, který má za cíl pomáhat ženám v profesním růst, a spolupracuje v rámci programu Čáp na usnadnění návratu maminek na mateřské dovolené zpět do pracovního procesu.

Work-life balance v roce 2016 v číslech:

  • 10,6 milionů Kč na příspěvcích pro vracející se rodiče do práce
  • 7 partnerských školek
  • 5 setkání pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené v Praze a v regionech
  • 8,5 % zkrácených úvazků
  • 87 125 hod odpracovaných z domova

Work-life balance

Pomáháme našim zaměstnancům najít rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem. Jsme zastáncem prorodinných věcí.

Otázku, jak vyvážit osobní a pracovní život, řeší v dnešní době stále více lidí. Proto také narůstá zájem o benefity, které umožní věnovat více času rodině či svým zájmům. Řešením mohou být flexibilní pracovní úvazky, které umožňují lépe skloubit pracovní a osobní život nejen pro rodiče malých dětí či zaměstnance v obtížných životních situacích. Počet částečných úvazků za 2015 byl 824 (55 muži, 769 ženy).

Někdy není potřeba volit 'buď, a nebo'. Když jsem otěhotněla, začala jsem řešit, jak ideálně skloubit práci i rodinu. A Spořitelna mi vyšla vstříc. Spojila mě s mentorkou, která takovou situaci zažila a mohla mi poradit. Spolu s mojí nadřízenou jsme našly řešení, které vyhovovalo mně i kolegům. A já jsme po sedmi měsících mateřské zpátky v práci. Navíc si můžu jeden den v týdnu vzít  home office a být tak víc s rodinou, která mě ve všem úžasně podporuje.” Andrea Kosťová, manažerka správy MSE.

 

Created by studio loudmark