Máme toho spoustu :-)

Y2K

Žijeme v digitálním věku, technologie jsou součástí našeho každodenního života. Pamatujeme na to i v realizaci vzdělávacích programů (nejen) pro mladé. Jedním z důležitých témat, kterým věnujeme v celé Skupině Erste pozornost, je finanční gramotnost.

Důležitým tématem je i pro Nadaci Erste -  na podzim spustila ve vídeňské centrále Skupiny Erste unikátní interaktivní projekt Erste Financial Life Park (FLiP), který má zábavou formou přivést mladé k zájmu o oblast financí. FLiP přináší mladým informace prostřednictvím moderních technologií, a to na ploše 1500 m2.

„Chceme, aby si mladí lidé uvědomili, jak důležitou roli v životě hraje finanční gramotnost, aby si byli vědomi rizik v oblasti peněz a mohli dělat správná rozhodnutí,“ řekl Philips List, ředitel projektu.  V roce 2017 bude interaktivní trasa také v angličtině a slovenštině, nově by měly projekt doprovázet i workshopy a panelové diskuze s experty. Neděle navíc v roce 2017 patří rodinám s dětmi.

Projekt navštívilo v pilotním provozu cca 2 000 dětí ze základních škol. FLiP zohledňuje i věk dětí, má připraven dvouhodinový okruh pro detektivy (10-14 let), průzkumníky (15-17 let) a experty (více než 18 let).

Nadace Erste se rozhodla vzdělávat formou hry, kterou podle našeho průzkumu vítají i mladí u nás. Vyhrál u nich webový portál, který by informace předával prostřednictvím hry, zájem vyvolal i diskuzní profil na sociálních sítích.

 

Y2K

Pomáhat chceme i nadále a víme, že mnohé nám může usnadnit moderní technologie.

V dobrých věcech chceme pokračovat i letos a v letech dalších. Programů, projektů a cest k tomu máme nepřeberně. Chceme se ale více zaměřit na věci, na které si mohou “sáhnout” i klienti a veřejnost. Stěžejní pro nás proto bude Cena Floccus, Grantový program Nadace ČS, Melinda a dobrovolnictví. A využívat k tomu chceme i všechny dostupné moderní technologie (Y2K)

Stále se zaměřujeme i finanční gramotnost, kterou je potřeba podporovat už od dětství, proto jsme vytvořili interaktivní hru s finančními prvky Tajuplná cesta. Skvěle ilustrovaná hra zavede děti do Londýna, kde musí řešit různé úkoly. 

Created by studio loudmark