Máme toho spoustu :-)

Zdravá ČS

Katarína pracuje v oddělení IT, hodiny tráví u počítače. Kvůli sedavému zaměstnání začala mít vážné potíže s páteří, správným cvičením se jí ale podařilo vyhnout operaci. Dneska vedle práce v IT vede lekce crossfitu a motivuje ostatní kolegy, aby cvičili taky.

Nejenže máme ve Spořitelně spoustu inspirativních lidí, kteří se věnují zdravému životnímu stylu a sportu a kteří k němu inspirují i ostatní, nabízíme také celou řadu benefitů a aktivit pro zdraví a volný čas, jež může využít opravdu každý. Ke zdravému životnímu stylu se snažíme kolegy inspirovat i každoročními Dny zdraví, kdy si mohou zdarma vyzkoušet lecjakou techniku a poradit se různými odborníky.

V bance máme také zhruba dvacítku zájmových klubů, z nichž většina je sportovních. Fungují jako spolky založené zaměstnanci ČS, mezi nejaktivnější patří například Ski team, CS Bike team, Běžecký klub ČS. Pro své členy pořádají řadu zajímavých aktivit a účastní se mnoha prestižních soutěží a závodů. Do klubů se může přihlásit každý, kdo ve Spořitelně pracuje, banka na jejich činnost přispívá. Jak jinak podporujeme sportovní aktivity, si nalistujte pod písmenem S.

A protože inspirativních příběhů není nikdy dost, tak ještě jeden: Když se ve Spořce rozrůstala triatlonová komunita, Honzovi přišli jako šílenci, zato kolegyně Blanka v tom viděla super příležitost. A někde mezi tím vznikl ambiciózní plán - zdolat ironmana (3,8 km plavání, 180 km na kole a 42 km běhu). Když triatlon pověsil na hřebík, přečetl si o jedné bláznivé holce, která běhá Spartan Race. A plán byl jasný... Více se dozvíte zde.

Zdravá Spořitelna

Zdeněk je nejen skvělý technický pracovník, ale i zapálený běžec. Má na kontě 79 maratonů a spolu s manželkou křížem krážem proběhal řadu amerických a evropských velkoměst. Ve Spořce spoluzaložil Běžecký klub České spořitelny a za pomoci kamarádů se mu podařilo rozběhat více než 300 kolegů. Bez nadsázky může říct, že tím změnil nejeden život, včetně toho svého – samozřejmě k lepšímu.

V 18 zaměstnaneckých klubech působí na 1 427 našich kolegů. V minulém roce se například několikrát proháněli po zasněžených pláních, zdokonalovali své potápěčské dovednosti, plavili se motorovými čluny po Baťově kanálu, poznávali krásy slovenského hlavního města nebo také vyrazili s nejmenšími na autorské čtení.

Naši kolegové v klubech se navíc nebojí sportem pomáhat druhým. Například Běžecký klub České spořitelny se zapojil do sbírání bodů v mobilní aplikaci EPP "Pomáhej pohybem" a velkou měrou pomohl k získání 100 000 Kč, které poskytne společnost ČEZ nadaci Bellis Young and Cancer na terapeutický pobyt mladých žen s onemocněním karcinomu prsu.

SKI TEAM České spořitelny každoročně pořádá Běh na vrchol, při němž účastníci zdolávají 20 pater naší nejvyšší budovy centrály. Letošní výtěžek věnovali kolegyni Andrei, která je na vozíku, jako příspěvek na handbike.

I Bike team ČS spojuje sport s dobrým skutkem. Dvacítka členů klubu využilo Dne pro charitu, aby ze sedla kola pomohli onkologicky nemocným dětem a zapojili se do cyklotour Na kole dětem. Svým příkladem inspirovali také další kolegy v bance.

 

Zdravá ČS

Moc dobře víme, že zdraví našich zaměstnanců hraje důležitou roli i pro nás jako zaměstnavatele, proto podporujeme dobré zdraví řadou aktivit.

Nabízíme celou řadu benefitů a aktivit pro zdraví a volný čas, které může využít opravdu každý. Mezi nejoblíbenější benefity, které Spořitelna poskytuje svým zaměstnancům, patří například týden dovolené navíc, zdravotní volno, volno pro těhotné ženy, individuální zdravotní péče.

Sportovní kluby - Employee Loyalty Program
Ve Spořitelně funguje několik sportovních klubů, které jako občanská sdružení založili a vedou naši zaměstnanci - například Ski team, CS Bike team, Běžecký klub ČS a řada dalších. Tyto týmy pořádají pro své členy řadu zajímavých aktivit a účastní se mnoha prestižních soutěží a závodů. Protože do takového klubu se může přihlásit každý, kdo ve Spořitelně pracuje, nabízí nám to možnost poznat kolegy z jiných oddělení celé banky.
Kluby se zapojují i do charitativní činnosti, například Běžecký klub ČS v roce 2015 vybral téměř 15 000 Kč během akce Světlo pro Světlušku. V listopadu se konal závod Vyběhni na vrchol České spořitelny, kterou organizoval ve spolupráci s Regionálním marketingem SKI team a Bike team, který vynesl 8 330 Kč na tři dobročinné projekty.

Created by studio loudmark